Kliknij aby zobaczyć listę kandydatów w wyborach samorządowych
Aktualności
2014-03-11

Uruchomić autobus ulicą Myśliborską!

autobus myśliborska
 
Zbieramy podpisy ws. uruchomienia autobusu ulicą Myśliborską. Przyłącz się!
 
Kliknij tutaj, aby ściągnąć formularz do zbierania podpisów. Podpisz się Ty, Twoja rodzina i znajomi i skontaktuj się z nami w celu przekazania podpisów. 
 
Inicjatywa Mieszkańców Warszawy zorganizowała zbiórkę podpisów w sprawie uruchomienia autobusu ulicą Myśliborską. Poniżej zamieszczamy treść wspólnego oświadczenia naszego lokalnego koła Inicjatywa Mieszkańców Białołęki oraz wspólnoty mieszkaniowej osiedla Portowa.
 

Szanowni Państwo,

Komunikacja autobusowa osiedli usytuowanych  wzdłuż ulicy  Myśliborskiej pozostawia wiele do życzenia. Mieszkamy w centralnej części Białołęki, a połączenie z linią tramwajową  i metrem czy punktami usługowo - handlowymi typu bazarek przy ul. Porajów jest po prostu złe, w szczególności w okresie zimowym, gdy mrozy sięgają -20 stopni. Dodatkowo, niedługo zmieni się rejonizacja szkół i nasze dzieci będą musiały się dostać do odległej Szkoły Podstawowej nr 314, co przy obecnej komunikacji miejskiej jest wyjątkowo trudne.   

Możemy zmienić tę sytuację jedynie poprzez zorganizowaną akcję. Oto nasze postulaty:

1.    Chcemy, aby utworzono nowe przystanki: w okolicach ul. Konwaliowej na wysokości osiedla Portowa i przy ul. Myśliborskiej w okolicach nowo wybudowanych osiedli.

2.    Żądamy, aby została uruchomiona specjalna linia autobusowa lub przedłużona obecna linia nr 211, tak, aby okoliczni mieszkańcy ulicy Myśliborskiej mogli bez problemu dojechać do tramwaju nr 2 i dalej do metra oraz bazarku mieszczącego się przy ul Porajów.

3.    Chcemy nadmienić, iż od września br. ma mieć miejsce zmiana rejonizacji szkół dla ul. Myśliborskiej. A tym samym w trosce o dowóz naszych najmłodszych mieszkańców do szkoły podstawowej nr 314 przy ul. Porajów oczekujemy, że nasze postulaty zostaną zrealizowane.

Prosimy o poparcie naszych działań poprzez:

  1. Podpisanie się podnaszym wnioskiem do ZTM.
  2. Wysłanie e-maili do ZTM z naszymi żądaniami (treść wytłuszczona powyżej). Można to zrobić wchodząc na stronę www.ztm.waw.pl -> Kontakt ->i wpisać nasze żądania wybierając tematykę emaila: „wniosek – zmiana trasy, nowa linia itp.”.

Tylko działając razem możemy zmienić obecną sytuację! O wynikach naszej akcji będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebook’u.

Koordynator akcji: Marcin Adamkiewicz, email: m.adamkiewicz@tlen.pl

Kliknij tutaj, aby ściągnąć formularz do zbierania podpisów. Podpisz się Ty, Twoja rodzina i znajomi i skontaktuj się z nami w celu przekazania podpisów.

« luty 2020 »
PnWŚCzPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Strona główna Aktualności O nas Władze Przedstawiciele Program Kontakt Biuletyn IMW